Perfect Care

Rybičky se jmenují Garra Rufa, ale říká se jim též Doktor ryba. Pocházejí původně z Turecka a v evropských zemích a v Japonsku je prý o ně veliký zájem. Rybky nemají zuby, takže není třeba se obávat, že by někoho mohly kousnout. O suchou kůžičku se postarají tak, že ji jemně uždíbnou a snědí, kůži doslova vdechují a jsou proto velmi často využívány při léčbě lupenky.

PEELING, MIKROMASÁŽ A PEDIKÚRA POMOCÍ RYBIČEK GARRA RUFA
Trápí vás lupenka, akné, ekzémy či jiné kožní onemocnění?

Vyzkoušejte zcela novou, přírodní a velmi účinnou metodu ošetření prostřednictvím rybiček Garra Rufa.

  • Rybičky provedou přírodní pedikúru a mikromasáž chodidel.
  • Pomáhají při léčbě kožního onemocnění – ekzémy, lupénka, akné.
  • Odstraňují odumřelou pokožku – peeling.
  • Zabraňují zarůstání nehtů.
  • Působí pozitivně na krevní oběh.
  • Ošetřují záděry, mozoly, otlaky, tvrdé a popraskané paty.

Garra Rufa – „DOCTOR FISH“

Rybičky Garra Rufa Obtusa jsou kaprovité rybičky rodu Cyprinidae, pocházející z oblastí Středního Východu, konkrétně z termálních pramenů v tureckém Anatolu poblíž města Kangal, kde dokážou přežívat ve vodě teplé až 36°C. Jejich první léčebné použití je dokumentováno již od 19. století. Vědní obor zabývající se používáním živých rybek ke kosmetickým a léčebným účelům, se nazývá Ichtyoterapie (bioterapie) a spočívá v koupelích v termálních pramenech za přítomnosti zmiňovaných rybiček, které odstrańují odumřelou kožní tkáň a napomáhají k alternativní léčbě lupénky (psoriasis vulgaris), akné a ekzémů a k tzv. „přírodní pedikúře“.

Garra Rufa mají pozitivní účinky také jako prevence proti celulitidě, těžkým nohám, plísňovým onemocněním nevirového původu nebo suché kůži.
Rybky Garra Rufa bezbolestně obrušují kůži a zbavují ji nadbytečných a odumřelých kožních buněk. Zcela instinktivně vyhledávají místa, kde je kůže nejvíce.

Odstraněním nadbytečných, zrohovatělých a nefunkčních buněk rybky zabraňují vzniků kožní infekce.

Ústní dutina tohoto druhu ryb navíc obsahuje enzym ditranol.

Enzymy zároveň podporují hojení a obnovení epidermis vrchní vrstvy kůže.

Rybky tedy z kůže odstraňují to, co vyvolává zhoršení kožní nemoci, a zároveň přispívají k procesu hojení.

Hygiena

Voda je neustále filtrována a čištěna výkonným čerpadlem s multifunkčním filtrem a UV lampou, která spolehlivě zabraňuje množení pro zákazníky, ale i ryby nebezpečných mikroorganismů (různých druhů bakterií, plísní, virů a řas).

Akvárium se přečerpá cca. za 3 min. a tak minimální 15 minutové rozestupy mezi zákazníky zaručují, že má každý úplně novou čistou vodu.

O koupeli

Den před koupelí je vhodné zcela vynechat krémy, masti, oleje, gely, tělová mléka. Před vstupem do nádrže je vždy třeba se co nejpečlivěji omýt pod tekoucí vodou (popř. neparfémovaným mýdlem), aby nedošlo ke kontaminaci životního prostředí ryb.

UPOZORNĚNÍ:
S ohledem na zdraví rybiček nemohou tuto metodu využít lidé užívající léky a masti na bázi kortikoidů.