Perfect Care

Tradiční čínská medicína (TCM)

Moxa

Moxování neboli požehování je jedna z metod, která má za úkol organizmus prohřát. Prohřívají se akupunkturní body, dráhy, ale i celé oblasti těla. Zejména se využívají při nedostatku Jangu, neboť Jang symbolizuje, pokud se jedná o termoregulaci, právě teplo. Další informace najdete v našem článku Ušní a tělové svíce, moxy.

Ušní akupunktura

Při ušní akupunktuře se postupuje tak, že vyhledáváme bolestivé a citlivé body na uchu a jejich stimulací ovlivňujeme příslušné oblasti na těle nebo vnitřní orgány těla. Další informace najdete v našem článku Ušní akupunktura.

Baňkování

Baňkování se provádí za pomoci skleněných nádobek o různé velikosti. V baňce vytvoříme podtlak a přiložíme ji na pokožku. Pod tlakem stimulujeme po těle krevní a lymfatický oběh. Baňky se přikládají na reflexní zóny, akupunkturní body, ashi body nebo se používají k masáží např. k uvolnění zad, výborné k řešení akné, zlepšení činnosti potních a mazových žláz – zrychlují metabolismus v kůži, pomáhají při počátečním nachlazení, zlepšují trávení, odstraňují spasmy okolo postižených kloubů.

Guasha (kváša)

Guasha je masážní technika prováděná pomocí nefritové destičky. Gua znamená škrábat a sha značí výsev. Slouží např. k uvolněná stagnací, akutní napadení chřipkou, virózou, zkracuje délku a závažnost onemocnění, bolesti pohybového aparátu – šlachy, svaly, úponů, kloubů, migrény, regenerace. V beauty péči se používá k stimulaci svalů na obličeji, čímž dochází k efektivnímu vypnutí povadlé pokožky.

Masáž Tibetskými mísami

Tibeťané říkají, že zvuky hudebních nástrojů tvoří protipól ke zvukům uvnitř člověka, které může slyšet, když se nachází v úplném tichu. Když dokážeme ztišit zvuky okolí, uslyšíme, jak šumí naše krev, jak tepe naše srdce. Tibeťané říkají, že mísa slouží jako spojení mezi člověkem a zákony vesmíru.  Tóny, které mísy vydávají synchronizují mozkové vlny a hemisféry, a dodávají pocit uvolnění, zklidnění a relaxace.  Podle některých teorií jsou frekvence produkované mísami natolik bohaté na alikvótní tóny, že dokáží působit na buňky člověka a pomáhají tak tělu a jednotlivým orgánům dosáhnout své původní  přirozené frekvence. Zvuk, který vznikne po úderu paličkou na mísu, je jen na malý okamžik chaotický, ale vzápětí se jakoby sám od sebe vyčistí, a začne pulzovat. Téměř všechny zpívající mísy pulzují v rytmu Theta mozkových vln, což je 4 až 7 Hz. Nejlépe můžeme tyto vibrace pozorovat na vodě. Naplníme-li mísu vodou a udeříme-li na mísu nebo třeme-li tlukadlem po obvodu mísy, můžeme snadno na vodě spatřit vibrace, které potom vzniknou.  V některých mísách dokonce můžeme uvidět tzv. fontánkový efekt, kdy drobné kapičky vody samy vystřikují z mísy ven. Tibetské mísy jsou energeticky nabité hudební nástroje. Při zvukové masáži jsou na tělo pokládány různé velikosti tibetských misek. Zvuk misky se přenáší do těla a tím vzniká příjemná vibrace. Vibrace vytvořené hrou na tibetské mísy se dokáží velice rychle rozšířit do celého našeho těla, které je ze 70 % tvořeno vodou, a ta vodí zvuk 3x rychleji nežli vzduch. Při masáži zpívající tibetskou mísou je mísa rozeznívána přímo na Vašem oblečeném těle. Během terapie je mísa rozeznívána postupně na celé paži, dlani , na nohách a zádech. Tento druh zvukové terapie má velmi blahodárný vliv na veškeré vnitřnosti a tkáně, které se zvuku znějící mísy přizpůsobují a vibrují, čímž ze sebe jsou schopny vyloučit nahromaděné nečistoty. Vibrací se mísa dostane do větších hloubek oproti masáži prováděné rukou maséra. Zároveň má tato procedura očistný vliv na tělesné tekutiny, především pak na vodu, která tvoří až 70 % našich těl. Masáž zvukem funguje ale i na mentální úrovni. Za přítomnosti konejšivých tónů zpívající mísy má naše mysl tendenci se hluboce uvolnit a nabrat nových sil. Na léčivou vibraci reagují všechny naše buňky, a proto Tibeťané říkají: Poslouchej zvuk mísy, a když přestane, poslouchej dál.