Perfect Care

Ušní a tělové svíce a moxování

Tělové a ušní svíce  – odsávání škodlivin z organizmu.

Svíce se používají při různých potížích , např. otoky ,podlitiny ,bolesti břicha a podbřišku ,plynatosti , gynekologických problémech ,stresové zátěži ,bolesti očí ,bolesti hlavy ,bolesti zad ,horečky , při stagnaci lymfy , nedoslýchavosti ,posílení plic , průdušek ,slinivky ledvin a podobně.

Přikládám též na akupunkturní body.

Slovo svíčka může být pro někoho zavádějící ,plameny svíčky se nepálí kůže člověka .

Jedná se o ručně vyrobenou konickou trubici z textilie .Textilie je při výrobě namáčená do včelího vosku , kurkumy a různých éterických olejů , které blahodárně působí současně při aplikaci na ošetřované místo na těle.

Zapálením horního konce trubičky a přiložením dolního konce k tělu vzniká komín . Potřebný vzduch k hoření tělová svíce nasává z ošetřovaného místa na těle. V tělové svíci se vytváří dým ,který s éterickými oleji proniká pod povrch pokožky , vytvořený podtlak vysaje škodliviny přes pokožku ven . Pod spodní konec se vždy přikládá gáza . Při proudění vzduchu směrem vzhůru se vylučované toxiny postupně nalepují na vnitřní straně komínu. Plamínek textilii postupně stravuje a jakmile svíce dohoří až po určenou hranici ,vhodí se do připravené nádoby s vodou.

Ze zbylé části svíce se dá dělat diagnostika problémů v těle.

Tuto proceduru u nás nabízíme a jsou u nás také  tělové a ušní svíce k zakoupení i s návodem pro domácí použití.

Moxy – moxování neboli požehování je jedna z metod ,která má za úkol organizmus prohřát. Prohřívají se akupunkturní body , dráhy ,ale i celé oblasti těla . Zejména se využívají při nedostatku Jangu ,neboť Jang symbolizuje ,pokud se jedná o termoregulaci ,právě teplo .

Z hlediska západní medicíny má tento způsob prohřívání následující účinky: zlepšuje imunitu ,podporuje regeneraci organizmu ,normalizuje vegetativní funkce ,pomáhá navodit stav relaxace ,podporuje trávení .

Dým ,který vzniká hořením pelyňku má baktericidní účinky.

Nejčastěji se tedy moxování používá při onemocněních způsobených chladem  ať už vnitřním nebo vnějším ,chronická onemocnění dýchacích cest(záněty ,astma ),poruchy trávicího traktu (průjem ,zácpa žaludeční vředy ), menstruační potíže a nemoci močopohlavního ústrojí , revmatické a degenerativní onemocnění kloubů ,především v bederní oblasti. .Dále se doporučuje při depresích a stavech vyčerpanosti a únavy.

Často kombinuji moxování s baňkami a akupunkturou.

Více info 607111294